Торецький Професійний Гірничий Ліцей
п-т Піонерів,2, м.Залізне, м.Торецьк Донецька обл.
063-958-77-85
9-51-34
Головна Новини

Зроби  свідомий  вибір

                  Цілеспрямована робота з професійної орієнтації  учнівської молоді -

 один із основних  напрямків діяльності Дзержинського професійного гірничого ліцею. На сьогодні  вибір професії – питання досить  складне й серйозне. Для кожної молодої людини вибір професії – це друге народження, яке багато в чому визначає подальшу долю.  Людство збагнуло: справжній успіх приносить лише та праця, яка обирається за власним бажанням відповідно до інтересів і здібностей. Для випускників  міських шкіл настав той час, коли треба визначитися з вибором майбутнього життєвого шляху, вибором професії.

                 Колектив Дзержинського професійного гірничого ліцею значну увагу приділяє профорієнтаційній роботі і проводить її комплексно та систематично. Але в роботі є багато проблем :

- у батьків та дітей досить застарілі  стереотипи в сприйнятті та оцінці професійно-технічної освіти ;

- значне падіння рівня народжуваності дітей наприкінці 80-х та на початку 90-х рр.  призвело до зменшення  кількості випускників 9-х та 11-х класів;

- слабка пропаганда робітничих професій та деякі інші. Ліцей щорічно виконує план прийому на навчання  випускників шкіл міста за такими професіями: на базі 9 класів - електрослюсар підземний, електрозварник ручного зварювання; продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів; кухар, кондитер;  маляр, штукатур;

 на базі 11 класів – електрогазозварник.

                 Система профорієнтаційної роботи  колективу ліцею складається з : видавницької діяльності ( брошури, буклети, оголошення про прийом учнів, статті в міській пресі); з інформаційно-просвітницьких заходів ( проведення майстер-класів, профорієнтаційні зустрічі з учнями шкіл, спортивні змагання між учнями шкіл та ліцею, індивідуальна робота  з батьками за місцем  мешкання, дні відкритих дверей, екскурсії) ; з інформаційно- рекламної діяльності (розміщення інформаційних матеріалів у ЗМІ, оформлення інформаційних стендів у школах, розміщення інформації на  Інтернет-сайті, створення мультимедійної презентації    за професіями).

                  Управління профорієнтаційною  роботою здійснюється під керівництвом директора ліцею Назарова Анатолія Володимировича. До складу штабу з профорієнтаційної роботи входять  заступники директора з НВР Сюлєва Ірина Миколаївна та з НВхР Кірносова Олена Вікторівна, старший майстер Кірносов Євген Миколайович та голови методичних комісій. Починаючи з листопада два рази на місяць проходять інструктивно- методичні наради, до яких кожний педагогічний працівник звітує про проведену профорієнтаційну роботу  в закріпленій школі та складає план подальшої роботи.

                   В ході бесід з випускниками шкіл профорієнтатори доводять, що можна піти  вчитися у вищі навчальні заклади, здобути корисні знання й розширити свій кругозір, а можна піти  вчитися до  Дзержинського професійного гірничого ліцею та отримати  фахові навички, влаштуватись на роботу й відчути незалежність від батьківського гаманця. Звертаючись до майбутніх абітурієнтів, хочеться сказати,  що обираючи професію, враховуйте власні здібності, інтереси й бажання працювати за вибраною професією. Якщо ви не вступили до ВНЗ, не зневіряйтеся.  Безліч знаменитих і популярних людей свій шлях починали   саме з робітничої професії.

                    Професії нашого ліцею  універсальні і потрібні скрізь.  Багато випускників ліцею працюють  в сфері вугільної промисловості, будівництва, сфери обслуговування, є керівниками підприємств, почесними шахтарями. Серед них випускник ліцею 2000 р. Герой України Слюсар Сергій Павлович, нагороджений Орденом «Держави».

                   На цьому тижні відбулась чергова інструктивно- методична нарада з профорієнтаційної роботи, в ході якої  профорієнтатори звітували про виконання запланованого згідно сумісного плану роботи зі школами, доповіли про кількість учнів, бажаючих прийти на навчання в ліцей,  затвердили графік проведення екскурсій та Дня відкритих дверей.

                   Ліцей  співпрацює з працівниками центральної бібліотеки у напрямку  проведення профорієнтаційної роботи  з випускниками шкіл міста. На цьому тижні на базі центральної бібліотеки відбулася зустріч представників ліцею з учнями школи-інтернату, школи-ліцею № 6, школи-гімназії № 1, на якій   профорієнтатори розповіли  про професії, за якими ведеться підготовка в ліцеї, про правила прийому, дали характеристику кожній з професій та назвали вимоги до робітника, ласкаво запросили учнів на навчання  в ліцей.

                   Найголовнішим у досягненні позитивних результатів у профорієнтаційній роботі  є імідж ліцею, а тому в ліцеї ведеться безперервна робота на досягнення кращих  показників серед ПТНЗ регіону та області.

                   2015 рік – це рік заснування  системи професійно-технічної освіти. Дзержинському професійному гірничому ліцею виповнюється також 75 років з дня його існування. Це роки наповнені працею педагогічних працівників, які спрямовані  на забезпечення якості освіти, компетентнісно- орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі, забезпечення  конкурентної спроможності випускників ліцею на ринку праці.

                     В зв'язку з підготовкою до святкування 75-річчя створення системи ПТО  Навчально-методичний центр  професійно-технічної освіти в Донецькій області проводить акцію «Візитна  картка ПТНЗ».  Колектив ліцею працює зараз  над зібранням та узагальненням матеріалу про історію створення ліцею та його матеріальну базу, цінності та пріоритети ліцею, ветеранів та династій,  досягнення  по втіленню  в навчальний процес інноваційних технологій, досягненню учнів в конкурсах професійної майстерності, спорті, оглядах -конкурсах технічної, декоративно-прикладної, фото-  та самодіяльної художноьої творчості. Протягом останніх десяти років  ліцей  посідав перші місця в різних видах конкурсів та був нагороджений Дипломами 1 ступеню Оргкомітету ПМ «Юність» ( м.Донецьк) на регіональних та обласних  оглядах-конкурсах.  Педколектив пишається своїми досягненнями, які він відобразить в своїй «Візитній картці» і буде використовувати при проведенні профорієнтаційної роботи.                             

                  В цілому профорієнтаційна робота  в ліцеї носить не епізодичний характер, а є  цілеспрямованою  і планомірною роботою всього педагогічного та учнівського  колективу протягом кожного навчального року, метою якої є – максимальне наближення інформації про ліцей до абітурієнтів міста з подальшим залученням в учні нашого навчального закладу.

                  Всіх випускників шкіл, які бажають набути робітничу професію, колектив ліцею чекає на навчання у 2015-2016 навчальному році. Бажаємо зробити правильний вибір  і чекаємо Вас !

               Заступник директора

               з навчально-виховної роботи                                       О.Кірносова