Торецький Професійний Гірничий Ліцей
п-т Піонерів,2, м.Залізне, м.Торецьк Донецька обл.
063-958-77-85
9-51-34
Головна Новини

Проводи зими.

          В Дзержинському професійному гірничому ліцеї був проведений виховний захід, присвячений 202-річчю з дня народження великого українського поета та художника Т.Г.Шевченка. В історії кожного народу, серед її великих творців є люди, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким самородком українців є Тарас Григорович Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу. Тарас Григорович відомий не тільки як поет-бунтар, але й як тонкий лірик. До віршів, які стали перлиною української і світовоі поезії, належить славнозвісний вірш "Садок вишневий коло хати", написаний поетом у казематі. Мета нашого заходу це  виховання любові до рідної мови, вшанування пам’яті видатного художника слова, патріота України - Т.Г.Шевченка; викликати бажання читати «Кобзаря»; розвивати мовлення, мислення, увагу.
Паралельно був проведений виховний захід присвячений  Масляній – це останній тиждень перед Великим постом, Великоднем. Немає такого свята в Україні, яке проходило б так бурхливо і весело, як Масляна! Адже потім довгих сім тижнів не можна буде веселитися, танцювати та сміятися.
Масляна  відзначається в нашому регіоні не так широко, але це свято радісне, супроводжується забавами, розвагами, масовими гуляннями і ми раді його відродити. Наш край завжди славився гостинністю. Основною їжею на масляний тиждень були вироби з тіста, сиру, масла, сметани. Цілий тиждень готували вареники, пироги з сиром, сирники, налисники. Майстром в/н Зоріною Л.М. та учнями навчальної групи 13 «кухар, кондитер»  для всіх учнів та педагогічного колективу були напечені млинці та зварені вареники з  картоплею, приправлені шкварками..
Викладачі Кагітіна Л.А. та Покуса М.Л.  провели невеликий екскурс в історію проведення Масляної та розповіли про технологію приготування млинців та вареників. Після  проведення сценарію, за планом, було проведене спалювання опудала (символ Зими) , зробленого із сіна.
Від усієї душі вітаємо вас з Масляною! Бажаємо свята веселого, ситого і багатого. Нехай попрощається зі своїми правами Зима, а разом з холодами підуть усі негаразди, печалі і тривоги. З першим же весняним диханням нехай увірвуться в життя нові радості, добрі вісті, довгоочікувані зміни.

Будьте здорові і щасливі!

 

 

Заступник директора з НВхР О.Кірносова