Торецький Професійний Гірничий Ліцей
п-т Піонерів,2, м.Залізне, м.Торецьк Донецька обл.
063-958-77-85
9-51-34
Головна Новини

Мова рідна – слово рідне

З метою утвердження української мови як державної, виховання поваги до мов інших народів в Дзержинському професійному гірничому ліцеї  викладачем рідної мови Покусою М.Л. був підготовлений та проведений тематичний урок на тему : «21 лютого – Міжнародний день рідної мови», який проводився в кабінеті народознавства, прикрашенному державною символікою. Викладач розповіла, що у світі налічується близько трьох тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова. Її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом. У 1928 році, у Парижі, на Міжнародному конкурсі мов, українська мова посіла третє місце (після французької та перської).   Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Нею можна передати найтонші відтінки думок і почуттів. Ми, українці, пишаємося нашою милозвучною, багатою мовою. Рідна мова налічує понад 300 тисяч слів, за допомогою яких можна висловлювати найрізноманітніші думки, почуття. Наша мова – одне із багатьох див, створених народом, вона віддзеркалює душу народу, його історію. У мові – уся доля народу. Без неї немає нас як народу, немає минулого, немає й майбутнього. Слово рідне ввібрало в себе віковічний плин Дніпра, шурхіт колосся, шепіт діброви, спів соловейка, пісню трударя на важкій ниві. Ввібрало це слово вільнолюбивий поклик козака, який боронив землю від ворожих зайд, і дзенькіт його шаблі, закличний погук Богдана Хмельницького.

Атмосфера свята була відображена у створенні образа української хати з рушниками, посудом,  предметами побуту  та праці. Ведучі Крупа Крістіна, Костогриз Ганна, Коваленко Вікторія, вбралися в українські костюми.

На початку свята була проведена народознавча хвилинка, підготовлена учнем гр.18 з професії «Електрогазозварник» Петровим Артемом. Пролунали  українські пісні «Черемшина», «Ніч яка місячна», «Тече річенька» у  виконанні учнів навчальної групи № 13 з професії «кухар, кондитер» (майстер виробничого навчання Зоріна Л.М.). На уроці відбувся конкурс віршів про українську мову у виконанні учнів- читців. В ході уроку проведений турнір знавців української мови, в якому прийняли участь дві команди: І команда учнів, ІІ команда педагогічних працівників. За підсумками турніру обидві команди, за рішенням журі, одержали однакові бали.

Тематичний урок досяг мети, учні  відчули багатство, красу та мелодійність української, нашої рідної мови. Викладач Покуса М.Л. побажала учням не шкодувати сил для її вивчення, боротися за її правильність. Розвивати і берегти нашу національну гордість.

Усі ми знаємо, що зараз Україна переживає скрутні часи, але кожен із нас має надію, що ми всі разом відбудуємо нашу державу, зробимо її могутньою, багатою, сильною. Ми молимося за це Пресвятій Богородиці, за мир і спокій на нашій українській землі.

На згадку про свято були зроблені фото.