Торецький Професійний Гірничий Ліцей
п-т Піонерів,2, м.Залізне, м.Торецьк Донецька обл.
063-958-77-85
9-51-34
Головна Новини

Кращі випускники

Дзержинський професійний гірничий ліцей за роки свого існування підготував близько 80 тисяч кваліфікованих робітників, в тому числі близько 16 тисяч робочих гірничих професій: забійників, кріпильників, машиністів електровоза підземних, електрослюсарів підземних. Серед них випускники ліцею різних років: герой Радянського Союзу Кузьменко Н.І., Лісняк П.Є. - заслужений шахтар України, заслужений шахтар України Бершадський В.З., Юхимович П.А. - кавалер «Шахтарської Слави», Чернобаев А.І., Василець А.А., Лунгу М.А., Богайчук А.Г., Слюсар С.П. Вони присвятили своє життя шахтарській професії і мають багато ордена і нагороди.

Як кожному шахтарю, їм відомий історичний факт, коли забійник Олексій Стаханов нарубав на відбійний молоток 102 тонни вугілля, встановивши унікальний для вугільної промисловості рекорд. Саме його рекордна виїмка послужила підставою для щорічного святкування Дня шахтаря. Через роки Стахановський результат перекрив рекордсмен - «северянин» Слюсар Сергій Павлович, який напередодні професійного свята двічі переступив рубіж знаменитого ударника праці.

Слюсар С.П. народився в 1980 році. Виховувався в родині робітників: мати Людмила Іванівна працює помічником виховного дошкільного навчального закладу № 5.

Слюсар Сергій Павлович пішов по стопах батька. У 1995 році був зарахований до Дзержинського професійний гірничий ліцей за професією: електрослюсар підземний, машиніст електровоза підземний. Уже в роки навчання в ліцеї Сергій проявив свій характер, показав себе зразковим, працьовитим, наполегливим учням. Брав активну участь у громадському житті ліцею: був старостою гуртка технічної творчості, неодноразово нагороджувався грамотами ліцею, Дзержинського теркому профспілки працівників вугільної промисловості, грамотами Оргкомітету ДМ «Юність» (м.Донецьк) за зайняті 1-е місця в номінації «Радіотехніка» в оглядах -конкурси технічної творчості, займав призові місця в олімпіадах з спецпредметам гірничих професій.

У 1998 році, в зв'язку з призовом до Армію України, відрахований з ліцею і після повернення з Армії в 1999 році був відновлений до складу учнів ліцею для проходження переддипломної виробничої практики. Після успішного закінчення практики у 2000 році Сергій був направлений на роботу на ш.Северная ДП «Дзержинськвугілля», де працює по теперішній час забійником.

Сергій Павлович Слюсар по-справжньому розкрив свій професійний талант за останні три роки, коли продуктивність його праці, починаючи з 2009 року, щорічно становила 160-170% від виконання норми. Але апогеєм самовідданої роботи Сергія Павловича став рекорд, встановлений ним 19 серпня 2012 року, коли змінна норма була виконана на 3294%, на-гора відправлена ​​і141 тонна вугілля, що на 39 тонн більше стахановської видобутку. Але на цьому рекордсмен пообіцяв не зупинятися, і свого слова дотримав 22 серпня 2012 року. Сергій Слюсар взяв нову висоту - 4067% виконання норми виробітку, 183 тонни видобутку на відбійний молоток. Завдяки Стахановці дільниця № 65 (п / х) по пласту «Пугачівка», на якому встановлений рекорд, виконав добовий план з видобутку за оду зміну.

Трудовий подвиг Сергія Слюсаря був відзначений на державному рівні. Випускник ліцею Слюсар С.П. став одним з вісьмох українців, яких Президент України Янукович В.Ф. удостоїв звання Героя України в День Незалежності, вручивши йому найвищу нагороду - орден «Держави».

Як людина скромна, Сергій зізнається, що рекордні тонни давалися нелегко, але навіть втомившись від подій останніх днів, він постарається взяти ще більші зобов'язання і виконати їх.

Високий клас углерубского майстерності, повна самовіддача встановленої мети, самовідданість і міцний шахтарський характер, який виховав у Сергія педагогічний колектив Дзержинського професійного гірничого ліцею, очолюваний директором ліцею Назаровим Анатолієм Володимировичем, допоміг забійнику Слюсарю Сергію знайти себе в житті. Чи не применшує заслугу батьків Сергія, які зуміли виховати гідного потомственого шахтаря, так як його дід і батько також з когорти гірників - «сіверян».

Сьогодні Сергій Слюсар легендарна особистість, приклад для наслідування підростаючої робочої зміни кваліфікованих робітників.

Адміністрація та педколектив пройняті гордістю, що змогли виховати гідну зміну робочих для вугільної промисловості і від щирого серця вітає Слюсар Сергія Павловича з присвоєнням високого звання Героя України. Ім'я Слюсар Сергія Павловича буде вписано золотими літерами в історію розвитку гірничого ліцею. На прикладі трудового подвигу Сергія педколектив буде намагатися виховувати наступне покоління робітників.

Ми бажаємо Сергію, щоб йому завжди удача, щоб не покидало гарний настрій.

Хочеться побажати йому міцного здоров'я і щастя, нових трудових звершень, творення і впевненості в своїх силах, сімейного тепла, здатності перемагати фортеця вугільних пластів.

Дуже хотілося б, щоб таких справжніх рекордсменів серед учнів ліцею було побільше, з високим потенціалом гірників, з прагненням підкорювати вершини вугільного виробництва, щоб ще не один раз вшановувати їх за ратний гірницький подвиг.

Дуже хочеться вірити, що цей рекорд не останній в житті Сергія Слюсаря. Є в ньому справжній дух суперництва і прагнення до трудових перемог.

Педколектив ліцею вірить в свого випускника і сподівається, що попереду на нього чекають нові, нескорені ще висоти.

1 вересня розпочався новий 2012-2013 навчальний рік. У ліцеї пройшла урочиста лінійка, на якій верб якості гостей були присутні міський голова г.Артемово Наумов В.А., старший інспектор з охорони праці Дзержинського теркому профспілки працівників вугільної промисловості Челюбєєв В.М., випускник ліцею 1996 вибійник ш.Северная Богайчук А В. Г.. В якості почесного гостя запрошено Слюсар С.П. - випускник 2000 року, - Герой України. Міський голова г.Артемово Наумов В.А. привітав учнів з початком навчального року, побажав всьому педагогічному колективу терпіння, педагогічної майстерності, мудрості.

Слова привітання прозвучали від старшого інспектора з охорони праці Челюбеева В.М., він також вручив грамоти та грошову премію кращим учням групи гірників, що знаходяться на переддипломної практиці Терентьєву Олексію і Афанасьєву Михайлу. Про секрети гірницької професії розповів, побажав учням хороших успіхів у навчанні, завжди слідувати в житті до заповітної мети.

Герой України Слюсар С.П. в своєму виступі був небагатослівний, він своїм шахтарським подвигом все про себе сказав, побажав учням досягати високих показників у навчанні, завжди прагнути знайти своє застосування в житті, бути гідною зміною робітничого класу, незалежної України.

У свою чергу педколектив ліцею та учні запевнили, що завжди раді бачити Сергія як шанованого гостя в стінах нашого ліцею. Потім пролунав перший дзвоник. Лінійка пройшла в урочистій обстановці, у всіх сяяли радісні обличчя.

 

 

Методист ліцею Кірносова O.В.