Торецький Професійний Гірничий Ліцей
п-т Піонерів,2, м.Залізне, м.Торецьк Донецька обл.
063-958-77-85
9-51-34
Головна Новини

Гіркий присмак полину

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років, як відбулася наймасштабніша техногенна катастрофа за весь час використання атомної енергетики - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

Згідно з архівними даними, 26 квітня 1986 року, вночі о 1:23  на четвертому енергоблоці ЧАЕС в результаті серії теплових вибухів був повністю зруйнований реактор. Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище. Аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих та постраждалих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.

Цього дня ми віддаємо шану мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З  цією метою в Дзержинському професійному гірничому ліцеї були проведені заходи з нагоди 30 роковин Чорнобильської катастрофи: урок-пам'яті  на тему : «Біль і тривога Чорнобиля», організований викладачами «Захисту Вітчизни» Кощеєвим Л.І., викладачем «Інформатики» Іванцовой В.В., викладачем «Української мови та літератури» Покусой М.Л. На виховний захід були запрошені  ліквідатори  Чорнобильської аварії,  голова спілки ветеранів Торецької міської ради Лисицин В.М. та Кащенко А.І., які розповіли про важкі часи минулого та умови роботи на Чорнобильській АЕС. Розповіді призвели на учнів велике враження, вони захоплювалися мужності та героїзму учасників ліквідації аварії, цікавилися теперішнім життям, станом здоров’я  та як ними опікується держава.

На уроці-памяті була продемонстрована презентація    документальних матеріалів однієї з найбільших техногенних катастроф в Україні на тему «Чорнобиль: вчора, сьогодні, завтра…»

До знаменної дати в ліцеї був проведений конкурс малюнків, в якому прийняли участь учні навчальних груп 11 (Цяпа А.), 13 (Нечитайленко І.), 32 (Бєлєнко Т, Бомко А.), 34 (Харчикова І., Вольвач Н., Лапшина А.)

Була організована тематична виставка  літератури  на тему  «Земля, опалена Чорнобилем», випуск стіннівок, проведений конкурс рефератів, присвячених вшануванню пам'яті  ліквідаторів Чорнобиля.

Директор ліцею  Назаров А.В. подякував гостей Лисицина В.М. і Кащенко А.І. за те, що вони знайшли час і завітали на запрошення і змістовно розповіли про важкий у своєму житті період. Учні подякували героям, подарували квіти та зробили фото на згадку.

Заступник директора з НВхР                                  О.Кірносова