Торецький Професійний Гірничий Ліцей
п-т Піонерів,2, м.Залізне, м.Торецьк Донецька обл.
063-958-77-85
9-51-34
Головна Новини

«1939-1945. Ніколи знову»

Життя торжествує в новім поколінні,
Та болі минулі – довіку нетлінні.
З граніту волає грізно і люто:
«Ніхто не забутий, ніщо не забуто».

Відповідно до Указу Президента України «Про відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Дзержинському професійному гірничому ліцеї був проведений урок - пам’яті на тему «1939-1945. Ніколи знову». Організаторами уроку були ветеран військової служби, воїн-інтернаціоналіст, полковник запасу, викладач предмету «Захист Вітчизни» Кощеєв Л.І. та викладач української мови та літератури Покуса М.Л. Кабінет, в якому проходив захід, був прикрашений державною символікою: державним Прапором України, державним Гербом і стилізованим зображенням квітки червоного маку. Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Поруч із квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни – 1939 – 1945 – та гасло «Ніколи знову». На початку уроку пролунав гімн України і всі присутні вшанували пам'ять про загиблих хвилиною мовчання,

Метою заходу було формування в учнів почуття патріотизму, любові до рідної землі, до незалежної держави. Формування патріотичних почуттів гордості за старше покоління, поваги до учасників війни, сприяння пробудженню бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, вболівати за майбутнє країни.

Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Розповіді викладачів супроводжувались відео, темою якого була роль жінки в воєнні часи. Розмірковування про феномен жінки на війні дає змогу інформаційно і емоційно розкрити злочинну природу війни.

У виконанні учнів гр. 13 Костогриз Анни і гр. 32 Терпеловської Наталії пролунали пісні воєнних років.

Педагогічний колектив та учні прийняли участь у міському мітингу-реквіємі біля меморіалу «Слави» і поклали квіти до могили загиблих воїнів у часи Другої світової війни.

 

 

Викладач української мови та літератури              Покуса М.Л.